Obsługa Klienta - rezerwacja, kasy 76 746 27 51
AquaBar, Kręgielnia, Bilard 76 746 27 33
Aquapark dla młodzieży ─ czyli jaki?

Ponad 30 osób wzięło udział w dzisiejszym popołudniowym spotkaniu w Aquaparku, podczas którego dyskutowano, jak zmodernizować obiekt, by był on atrakcyjnym miejscem dla młodych ludzi.

Rozpoczęcie debaty. Na zdjęciu od lewej: Beata Kulikowska, Włodzimierz Banaś, Beata Betka, Marek Tramś, Wiesław Wabik i Emilian Stańczyszyn.

─ To ma być miejsce, do którego chcielibyście chętnie przychodzić i spędzać ze sobą czas. Dlatego nie ograniczajcie swojej wyobraźni, nie martwcie się, ile to będzie kosztowało. Wysłuchamy i odnotujemy każdy pomysł ─ powiedziała prezes Beata Betka, zachęcając młodzież do rozmowy i snucia planów na temat modernizacji Aquaparku.

Wstępem do dyskusji były propozycje rozwiązań już przygotowane przez architekta Włodzimierza Banasia. W przedstawionej przez niego prezentacji znalazła się koncepcja strefy rozrywki, dedykowanej specjalnie dla młodzieży.


─ Znajdują się tu wydzielone przestrzenie z ekranami do podłączenia muzyki, filmów, smartfonów oraz ekran sferyczny, wykorzystujący technologię virtual reality. Założyłem, że to będą enklawy dla małych grup ─ wyjaśniał projekt Włodzimierz Banaś. (na zdjęciu u góry drugi z lewej)
Okazało się, że zdanie obecnych na spotkaniu młodych ludzi, było w tej kwestii podzielone: jedni opowiedzieli się za wspólnym dużym roomem, inni – za podziałem na mniejsze strefy, w tym – z pomieszczeniem na karaoke, gry planszowe lub zręcznościowe. W jednym rozmówcy byli zgodni: musi być w tej strefie dużo gniazdek elektrycznych i dostęp do Wi-Fi.

Nie spotkaliśmy się tutaj po to, żeby stworzyć jakiś dokument i schować  go do szuflady – zapewniał burmistrz Wiesław Wabik.

– Dwadzieścia lat temu nasz Aquapark był jednym z pierwszych i najnowocześniejszych w Polsce. Mam nadzieję, że po modernizacji znowu taki będzie – stwierdził przewodniczący miejskiej rady Emilian Stańczyszyn.

Emocji i dyskusji dostarczyły obecnym także inne propozycje architekta, dotyczące już całego obiektu.

—Pamiętajmy, że do dyspozycji mamy również niezagospodarowany teren na zewnątrz – przypomniała dyrektor Beata Kulikowska, zachęcając młodzież do składania kolejnych propozycji.
A pomysły sypały się jeden za drugim:
─ Fajnie byłoby, żeby ze środka można było wypływać do basenu na zewnątrz.
─ A może pole do mini-golfa?
─ I żeby zjeżdżalnie były dłuższe i szybsze.
Jak się okazało, na zjeżdżalnie architekt miał także gotową koncepcję. I ona wzbudziła najżywszą dyskusję.
─ Każda ze zjeżdżalni będzie miała coś nietypowego. W jednej będzie się zbierało punkty na czas, będzie zjeżdżalnia typu „szyszka”, a wreszcie laserowy tunel z efektami 3D, który można będzie pokonać także w wirtualnych okularach ─ zdradził Włodzimierz Banaś.
Rozmowy dotyczyły zarówno tego, czy użytkownicy będą odpowiednio dbać o tak drogi nowy sprzęt, jak i tego, co zrobić, żeby do tych atrakcji nie było długich kolejek. Zebrani chwalili też pomysł umieszczenia w strefie edukacyjnej symulatora lotu statkiem kosmicznym.

Ola przekonywała, że sala do karaoke i tańca mogłaby być miejscem imprez i prezentacji zdolnych polkowickich dj’ów.

Wśród pomysłów, jakie padły podczas spotkania, pojawił się m.in. Noce w Aquaparku, obserwatorium kosmosu, telebim na zewnątrz i morski piasek przy basenie na powietrzu.
─ Mamy do wykorzystania teren od strony drogi krajowej, więc na pewno rozważymy wszystkie przedstawione dzisiaj propozycje ─ powiedziała prezes Beata Betka.

         Część uczestników i gości spotkania stanęła do pamiątkowego zdjęcia.

Dział Obsługi Klienta - Rezerwacja, Kasy
tel.: (76) 74-62-751
rezerwacja@aquapark.com.pl

Aqua Bar, Kręgielnia i Sala Bilardowa
tel.: (76) 74-62-733

Copyright Aquapark Polkowice - RCRR S.A. © 2012