Obsługa Klienta - rezerwacja, kasy 76 746 27 51
AquaBar, Kręgielnia, Bilard 76 746 27 33
Fizykoterapia

Lecznicze zabiegi

Pacjenci doskonale wiedzą, że współczesna fizykoterapia cechuje się dużą skutecznością na etapie leczenia wielu schorzeń, a także w fazie rehabilitacji. W tej dziedzinie medycyny na przestrzeni kilkunastu lat zaznaczył się wyraźny postęp. Zmieniła się też technika zabiegów. Ich oferta w Aquapark Polkowice — Regionalnym Centrum Rekreacyjno-Rehabilitacyjnym S.A. jest bardzo różnorodna i dostosowana do realnych potrzeb. Warto jednak wiedzieć, że są one wykonywane tylko na zlecenie lekarskie.

Magnetronik 

— to jeden z najpopularniejszych zabiegów, który wykonuje się przy użyciu pola magnetycznego. Jego lecznicze oddziaływanie wykorzystywane jest przy chorobach zwyrodnieniowych stawów i kręgosłupa, stanach zapalnych stawów, nerwobólach, zaburzeniach przemiany materii, chorobach układu oddechowego jak zapalenie zatok, w złamaniach, osteoporozie, jak również do odbudowy komórek kości.

Laseroterapia

— to zabieg z wykorzystaniem skupionej wiązki światła o odpowiedniej długości fal w celu dostarczenia energii do zajętych chorobą tkanek. Zabieg przyspiesza proces regeneracji tkanek w chorobach zwyrodnieniowych stawów, stanach pourazowych oraz stanach zapalnych o różnym podłożu. Również wpływa korzystnie na gojenie się ran i regeneruje układ nerwowy. Wskazania do stosowania lasera to także między innymi, zespół bólowy kręgosłupa, stany po urazach narządu ruchu, Zespół Sudecka (CRPS), choroby zwyrodnieniowe stawów, blizny, trądzik, łuszczyca i inne.

Prądy TENS

to prądy średniej i wysokiej częstotliwości wykorzystywane w metodzie skórnej elektrycznej stymulacji nerwów. Działanie przeciwbólowe oparte jest na wygaszaniu bólu przez stymulację nerwów. Wskazaniami są ostre i chroniczne zespoły bólowe mięśni, kręgosłupa i stawów, nerwobóle, neuropatia i osteoporoza.

Jonoforeza

— to zabieg elektroleczniczy, w którym następuje wykorzystanie prądu stałego do wprowadzenia leku w postaci zjonizowanej poprzez skórę do zajętej chorobą części ciała bez naruszenia jej ciągłości. Zabieg zalecany jest w przypadku różnorodnych nerwobóli, rwy kulszowej i w przewlekłych stanach zapalenia stawów i zapaleniach okołostawowych.

Galwanizacja

to zabieg elektroleczniczy polegający na przepływie prądu stałego przez części ciała, które zostały poddane leczeniu. Szczególnie polecany jest dla osób mających zaburzenia krążenia obwodowego oraz w zespołach bólowych chorób zwyrodnieniowych kręgosłupa i stawów, bólach mięśni i stanach zapalnych tkanki łącznej. Zabieg ma działanie przeciwbólowe, poprawia ukrwienie w tkankach oraz usprawnia procesy odżywiania i przemiany materii w tkankach.

Elektrostymulacja

zabieg z wykorzystaniem prądu stałego impulsowego (płynącego z przerwami). Elektrody umieszcza się na skórze w miejscach zwanych punktami elektromotorycznymi. Zabieg wykorzystywany jest w ortopedii, neurologii i reumatologii oraz medycznej rehabilitacji różnych stanów chorobowych mięśni i nerwów. Odbudowuje masę mięśniową, poprawia ukrwienie tkanek i przyspiesza regenerację komórek uszkodzonych procesem pourazowym.

 Diadynamik

to zabieg polegający na działaniu prądu galwanicznego i nałożonego na ten prąd prądu impulsowego, zastosowaniu prądów małej częstotliwości, w postaci „prądów impulsowych”. W zabiegu wykorzystuje się szereg ich leczniczych właściwości: zmniejszenie napięcia mięśniowego, złagodzenie bólu, miejscowe przekrwienie tkanek, przyrost masy mięśniowej. Zabieg zalecany jest w przypadku:  zwyrodnienia kręgosłupa i stawów, nerwobóli mięśniowych, choroby Reynolda, zapalenia okolic stawów, stanów po urazach stawów, mięsni oraz ścięgien, porażenia nerwu twarzowego, półpaśca, odmrożenia, obrzęków na tle zaburzeń odżywczych pourazowych, zaników mięsni z niedoczynności, utrudnionego zrostu kostnego, zaburzeń krążenia obwodowego, krwiaków i wysięków.

Prąd faradyczny i neofaradyczny 

— mają zastosowanie w nerwobólach mięśniowych i naczyniowych, przewlekłych  zapaleniach, w chorobie zwyrodnieniowej stawów, kręgosłupa, przy zaburzeniach krążenia obwodowego.

Prądy interferencyjne

— jest to zabieg elektroleczniczy, w którym stosuje się prądy średniej częstotliwości. Powstają w ciele pacjenta w wyniku nakładania się dwóch prądów płynących w dwóch niezależnych obwodach zabiegowych. Celem stosowania tych zabiegów jest: działanie przeciwbólowe, poprawa trofiki tkanek miękkich, pobudzanie do skurczu mięśni odnerwionych i w zaniku prostym, poprawa ukrwienia tkanek, wzmożenie przemiany materii, przyśpieszanie resorpcji wysięków i obrzęków.

Pełny Cennik usług fizykoterapeutycznych zobacz tutaj.

Dział Obsługi Klienta - Rezerwacja, Kasy
tel.: (76) 74-62-751
rezerwacja@aquapark.com.pl

Aqua Bar, Kręgielnia i Sala Bilardowa
tel.: (76) 74-62-733

Copyright Aquapark Polkowice - RCRR S.A. © 2012