Fizykoterapia

Pacjenci doskonale wiedzą, że współczesna fizykoterapia cechuje się dużą skutecznością na etapie leczenia wielu schorzeń, a także w fazie rehabilitacji. W tej dziedzinie medycyny na przestrzeni kilkunastu lat zaznaczył się wyraźny postęp. Zmieniła się też technika zabiegów. Ich oferta w Aquapark Polkowice – Regionalnym Centrum Rekreacyjno-Rehabilitacyjnym S.A. jest bardzo różnorodna i dostosowana do realnych potrzeb. Warto jednak wiedzieć, że są one wykonywane tylko na zlecenie lekarskie.

Magnetronik – to jeden z najpopularniejszych zabiegów, który wykonuje się przy użyciu pola magnetycznego. Jego lecznicze oddziaływanie wykorzystywane jest przy chorobach zwyrodnieniowych stawów i kręgosłupa, stanach zapalnych stawów, nerwobólach, zaburzeniach przemiany materii, chorobach układu oddechowego jak zapalenie zatok, w złamaniach, osteoporozie, jak również do odbudowy komórek kości.

Laseroterapia –  to zabieg z wykorzystaniem skupionej wiązki światła o odpowiedniej długości fal w celu dostarczenia energii do zajętych chorobą tkanek. Zabieg przyspiesza proces regeneracji tkanek w chorobach zwyrodnieniowych stawów, stanach po urazowych oraz stanach zapalnych o różnym podłożu. Również wpływa korzystnie na gojenie się ran i regeneruje układ nerwowy. Wskazania do stosowania lasera to także między innymi, zespół bólowy kręgosłupa, stany po urazach narządu ruchu, Zespół Sudecka (CRPS), choroby zwyrodnieniowe stawów, blizny, trądzik, łuszczyca i inne.

Prądy TENS – to prądy średniej i wysokiej częstotliwości wykorzystywane w metodzie skórnej elektrycznej stymulacji nerwów. działanie przeciwbólowe oparte jest na wygaszaniu bólu przez stymulację nerwów. Wskazaniami są ostre i chroniczne zespoły bólowe mięśni, kręgosłupa i stawów, nerwobóle, neuropatia i osteoporoza.

Jonoforeza – to zabieg elektro – leczniczy, w którym następuje wykorzystanie prądu stałego do wprowadzenia leku w postaci zjonizowanej poprzez skórę do zajętej chorobą części ciała bez naruszenia jej ciągłości. Zabieg zalecany jest w przypadku różnorodnych nerwobóli, rwy kulszowej i w przewlekłych stanach zapalenia stawów i zapaleniach okołostawowych.

Galwanizacja –  to zabieg elektro – leczniczy polegający na przepływie prądu stałego przez części ciała, które zostały poddane leczeniu. Szczególnie polecany jest dla osób mających zaburzenia krążenia obwodowego oraz w zespołach bólowych chorób zwyrodnieniowych kręgosłupa i stawów, bólach mięśni i stanach zapalnych tkanki łącznej. Zabieg ma działanie przeciwbólowe, poprawia ukrwienie w tkankach oraz usprawnia procesy odżywiania i przemiany materii w tkankach.

Elektrostymulacja – to zabieg z wykorzystanie prądu stałego impulsowego (płynący z przerwami). Elektrody umieszcza się na skórze w miejscach zwanych punktami elektromotorycznymi. Zabieg wykorzystywany jest w ortopedii, neurologii i reumatologii oraz medycznej rehabilitacji różnych stanów chorobowych mięśni i nerwów. Odbudowuje masę mięśniową, poprawia ukrwienie tkanek i przyspiesza regenerację komórek uszkodzonych procesem pourazowym.

 Diadynamik – to zabieg polegający na działaniu prądu galwanicznego i nałożonego na ten prąd prądu impulsowego, zastosowaniu prądów małej częstotliwości, w postaci „prądów impulsowych”. W zabiegu wykorzystuje się szereg ich leczniczych właściwości: zmniejszenie napięcia mięśniowego, złagodzenie bólu, miejscowe przekrwienie tkanek, przyrost masy mięśniowej. Zabieg zalecany jest w przypadku:  zwyrodnienia kręgosłupa i stawów, nerwobóli mięśniowych, choroby Reynolda, zapalenia okolic stawów, stanów po urazach stawów, mięsni oraz ścięgien, porażenia nerwu twarzowego, półpaśca, odmrożenia, obrzęków na tle zaburzeń odżywczych pourazowych, zaników mięsni z niedoczynności, utrudnionego zrostu kostnego, zaburzeń krążenia obwodowego, krwiaków i wysięków.

Prąd Faradyczny i Neofaradyczny – mają zastosowanie w nerwobólach mięśniowych i naczyniowych, przewlekłych  zapaleniach, w chorobie zwyrodnieniowej stawów, kręgosłupa, przy zaburzeniach krążenia obwodowego.

Prądy interferencyjne – Jest to zabieg elektroleczniczy, w którym stosuje się prądy średniej częstotliwości. Powstają w ciele pacjenta w wyniku nakładania się dwóch prądów płynących w dwóch niezależnych obwodach zabiegowych. Celem stosowania tych zabiegów jest: działanie przeciwbólowe, poprawa trofiki tkanek miękkich, pobudzanie do skurczu mięśni odnerwionych i w zaniku prostym, poprawa ukrwienia tkanek, wzmożenie przemiany materii, przyśpieszanie resorpcji wysięków i obrzęków.

RODZAJ ZABIEGU CZAS TRWANIA CENA UWAGI
JONOFOREZA 15 min. 7 zł nie wykonujemy bez skierowania
PRĄDY INTERFERENCYJNE 10 min. 7 zł nie wykonujemy bez skierowania
PRĄDY DIADYNAMICZNE X 7 zł nie wykonujemy bez skierowania
ELEKTROSTYMULACJE 15 min. 7 zł nie wykonujemy bez skierowania
PRADY TENS 15 min. 7 zł nie wykonujemy bez skierowania
TONOLIZA 15 min. 7 zł nie wykonujemy bez skierowania
PRĄDY KOTZA, TREBERTA 15 min. 7 zł nie wykonujemy bez skierowania
LASEROTERAPIA PUNKTOWA wg. wskazań 18 zł nie wykonujemy bez skierowania
LASEROTERAPIA SKANER do 10 min. 9 zł nie wykonujemy bez skierowania
ULTRADŹWIĘKI 3 min. 11 zł nie wykonujemy bez skierowania
FONOFOREZA Z WŁASNYM LEKIEM 3 min. 11 zł nie wykonujemy bez skierowania
TERAPULS 15 min. 10,50 zł nie wykonujemy bez skierowania
MAGNETRONIK 20 min. 10,50 zł nie wykonujemy bez skierowania
SOLLUX 15 min. 7 zł nie wykonujemy bez skierowania
OKŁADY PARAFINOWE MIEJSCOWE 15 min. 15 zł nie wykonujemy bez skierowania
OKŁADY BOROWINOWE MIEJSCOWE 15 min. 15 zł
BIOPTRON 10 min. 10 zł
KRIOTERAPIA (POWIETRZE) 3 min. 15 zł
KRIOTERAPIA (AZOT) 3 min. 20 zł
PORADA LEKARSKA KRIOTERAPIA OGÓLNOUSTROJOWA 5 min. 35 zł
KRIOTERAPIA OGÓLNOUSTROJOWA(KRIOKOMORA)

JEDNORAZOWE WEJŚCIE

3 min. 35 zł niezbędna kwalifikacja lekarska
 KRIOTERAPIA OGÓLNOUSTROJOWA(KRIOKOMORA)

KARNET 10 WEJŚCIE

X 300 zł niezbędna kwalifikacja lekarska
GALWANIZACJA 15 min. 7 zł nie wykonujemy bez skierowania

Dział Obsługi Klienta - Rezerwacja, Kasy
tel.: (76) 74-62-751
rezerwacja@aquapark.com.pl

Aqua Bar, Kręgielnia i Sala Bilardowa
tel.: (76) 74-62-733

Copyright Aquapark Polkowice - RCRR S.A. © 2012