Obsługa Klienta - rezerwacja, kasy 76 746 27 51
AquaBar, Kręgielnia, Bilard 76 746 27 33
Hydroterapia

HYDROTERAPIA, zwana również wodolecznictwem,  jest działem lecznictwa fizykalnego, w którym wykorzystuje się oddziaływanie wody na organizm. W zabiegach wodnych, na pacjenta oddziałuje czynnik termiczny, hydrostatyczny i mechaniczny.

KĄPIEL PEREŁKOWA — to kąpiel, w której przez specjalne dysze w wannie doprowadzane są pęcherzyki powietrza. Drażnią one delikatnie skórę wywierając działanie o charakterze mikromasażu. Kąpiel wpływa na  rozluźnienie napięcia mięśni, przyspieszenie krążenia krwi, a tym samym uaktywnienie procesów przemiany materii oraz odtruwanie i oczyszczanie całego organizmu. W trakcie zabiegu następuje przekrwienie tkanek, przemieszczenie płynów ustrojowych, zwiększenie dopływu krwi żylnej do serca oraz poprawa przemiany materii. Zabieg zalecany przy chorobach naczyń obwodowych i reumatyczno–zwyrodnieniowych, nadciśnieniu tętniczym oraz zalecany przy nadpobudliwości i bezsenności.

BICZE SZKOCKIE — to masaż ciała silnym strumieniem wody z odległości 4–5 metrów. Zabieg polega na masażu wodą o zróżnicowanej temperaturze. Działa pobudzająco na układ krążenia, hartuje organizm, obniża ciśnienie krwi i działa uspokajająco, odpręża, rozluźnia mięśnie i łagodzi ich bóle i skurcze oraz zwiększa przepływ chłonki. Zabieg zalecany w stanach zmęczenia po intensywnej pracy, zanikach mięśniowych, przykurczach, porażeniach wiotkich i spastycznych, przy rwie kulszowej oraz chorobach przemiany materii.
AQUAVIBRON — masaż wibracyjny. Jest to suchy zabieg wykonywany za pomocą specjalnego aparatu, przez który przepływa woda i wytwarza drgania membrany w aplikatorze. Poprzez masaż dużych i małych grup mięśniowych usprawnia krążenie obwodowe. Aquavibron ma zastosowanie w usprawnianiu narządów ruchu, nerwobólach i zwyrodnieniach oraz w zastojach limfatycznych i zanikach mięśniowych.
KĄPIELE WIROWE KOŃCZYN GÓRNYCH I DOLNYCH – jest to stały natrysk z dysz,  umieszczonych w ściankach wanien na kończyny zanurzone w wodzie. Zabiegi wpływają  rozluźnienie mięśni, zmniejszenie obrzęków, zwiększenie krążenia oraz poprawę przemiany materii. Zabiegi zalecane przy zwyrodnieniach i stanach zapalnych stawów rąk i nóg, po urazach i porażeniach.
BODY DETOX –  to trzydziestominutowy relaksujący zabieg, który oczyszcza organizm poprzez stopy zanurzone w urządzeniu wypełnionym ciepłą wodą z dodatkiem soli. Przepływ prądu przez roztwór powoduje zjawisko jonizacji, bardzo korzystne dla organizmu ludzkiego. Jony przedostają się do organizmu doprowadzając w krótkim czasie zachwiany potencjał komórkowy do właściwego poziomu. Komórki zostają pobudzone i zaczynają prawidłowo pracować, w wyniku czego nasz organizm poprzez receptory na stopach oraz wielką liczbę porów, zarówno wydala toksyny do wody, jak i uzupełnia z wody niedobory żelaza. Bardzo ciekawym zjawiskiem powstającym podczas zabiegu jest zmiana koloru wody, które może być dla nas cennym źródłem informacji na temat kondycji naszego organizmu. Skład wody przed i po zabiegu wskazuje na wytrącanie się toksycznych substancji z organizmu. Po kilku zabiegach, patologiczny obraz komórek krwi ulega pozytywnemu przeobrażeniu. Znikają złogi zanieczyszczeń, powraca prawidłowy i regularny kształt krwinek, a komórki odzyskują pełną zdolność do pełnienia swoich funkcji. W zdrowym organizmie w komórkach ciała przeważają ładunki ujemne. Środowisko takie sprzyja przyswajaniu składników odżywczych i swobodnym wydalaniu szkodliwych produktów przemiany materii. Na skutek choroby lub niewłaściwego odżywiania, przewlekłego stresu, ujemny potencjał komórki spada – słabnie wówczas zdolność komórek do samooczyszczania. Body detox, energetyzując ujemnie organizm, w ciągu kilku zabiegów przywraca tę równowagę.

CENNIK ZABIEGÓW

RODZAJ ZABIEGU CZAS TRWANIA CENA
AQUAVIBRON — ZABIEG LECZNICZY 5 min. 20 zł
MASAŻ PODWODNY Z KĄPIELĄ PEREŁKOWĄ 15 min. 40 zł
MASAŻ WIROWY KOŃCZYN DOLNYCH 20 min. 20 zł
MASAŻ WIROWY RĄK LUB STÓP 20 min. 20 zł
NATRYSK BICZOWY 10 min. 25 zł

Dział Obsługi Klienta - Rezerwacja, Kasy
tel.: (76) 74-62-751
rezerwacja@aquapark.com.pl

Aqua Bar, Kręgielnia i Sala Bilardowa
tel.: (76) 74-62-733

Copyright Aquapark Polkowice - RCRR S.A. © 2012