Obsługa Klienta - rezerwacja, kasy 76 746 27 51
AquaBar, Kręgielnia, Bilard 76 746 27 33
Hydroterapia

Leczenie wodą

Hydroterapia, zwana również wodolecznictwem,  jest działem lecznictwa fizykalnego. Wykorzystuje się w nim oddziaływanie wody na organizm. W zabiegach wodnych na pacjenta oddziałuje czynnik termiczny, hydrostatyczny i mechaniczny.

KĄPIEL PEREŁKOWA

to kąpiel, w której przez specjalne dysze w wannie doprowadzane są pęcherzyki powietrza. Drażnią one delikatnie skórę wywierając działanie o charakterze mikromasażu. Kąpiel wpływa na  rozluźnienie napięcia mięśni, przyspieszenie krążenia krwi, a tym samym uaktywnienie procesów przemiany materii oraz odtruwanie i oczyszczanie całego organizmu. W trakcie zabiegu następuje przekrwienie tkanek, przemieszczenie płynów ustrojowych, zwiększenie dopływu krwi żylnej do serca oraz poprawa przemiany materii. Zabieg zalecany przy chorobach naczyń obwodowych i reumatyczno–zwyrodnieniowych, nadciśnieniu tętniczym oraz zalecany przy nadpobudliwości i bezsenności.

BICZE SZKOCKIE 

to masaż ciała silnym strumieniem wody z odległości 4–5 metrów. Zabieg polega na masażu wodą o zróżnicowanej temperaturze. Działa pobudzająco na układ krążenia, hartuje organizm, obniża ciśnienie krwi i działa uspokajająco, odpręża, rozluźnia mięśnie i łagodzi ich bóle i skurcze oraz zwiększa przepływ chłonki. Zabieg zalecany w stanach zmęczenia po intensywnej pracy, zanikach mięśniowych, przykurczach, porażeniach wiotkich i spastycznych, przy rwie kulszowej oraz chorobach przemiany materii.

AQUAVIBRON

masaż wibracyjny. Jest to suchy zabieg wykonywany za pomocą specjalnego aparatu, przez który przepływa woda i wytwarza drgania membrany w aplikatorze. Poprzez masaż dużych i małych grup mięśniowych usprawnia krążenie obwodowe. Aquavibron ma zastosowanie w usprawnianiu narządów ruchu, nerwobólach i zwyrodnieniach oraz w zastojach limfatycznych i zanikach mięśniowych.

KĄPIELE WIROWE KOŃCZYN GÓRNYCH I DOLNYCH

jest to stały natrysk z dysz,  umieszczonych w ściankach wanien na kończyny zanurzone w wodzie. Zabiegi wpływają  rozluźnienie mięśni, zmniejszenie obrzęków, zwiększenie krążenia oraz poprawę przemiany materii. Zabiegi zalecane przy zwyrodnieniach i stanach zapalnych stawów rąk i nóg, po urazach i porażeniach.

Zabiegiem hydroterapeutycznym jest też Body detox, który oczyszcza organizm poprzez stopy zanurzone w urządzeniu wypełnionym ciepłą wodą z dodatkiem soli. Opis zabiegu Body detox znajduje się tutaj.

Cennik zabiegów hydroterapeutycznych.

 

Dział Obsługi Klienta - Rezerwacja, Kasy
tel.: (76) 74-62-751
rezerwacja@aquapark.com.pl

Aqua Bar, Kręgielnia i Sala Bilardowa
tel.: (76) 74-62-733

Copyright Aquapark Polkowice - RCRR S.A. © 2012