Obsługa Klienta - rezerwacja, kasy 76 746 27 51
AquaBar, Kręgielnia, Bilard 76 746 27 33
Mistrzostwa otwarte, kule w ruch!

„Gwarki”, „Staszica” i „Miastowi” – to pierwsze drużyny, które staną w szranki w tegorocznych Mistrzostwach Polkowic Gry w Bowling. Losowanie grup odbyło się w Aquaparku w środę podczas oficjalnego otwarcia turnieju.


– Nasza impreza wpisała się już na stałe w sportowy kalendarz gminy – powiedziała prezes Aquaparku Beata Betka, witając przybyłych gości – uczestników zawodów, a także radnych i włodarzy miasta.
Mistrzostwa, przypomnijmy, w tym roku mają swoją piątą edycję. O Puchar Burmistrza i Przewodniczącego Rady Miejskiej będzie walczyć 21 pięcioosobowych drużyn: 18 z terenu miasta i trzy reprezentacje sołeckie.

– Regulamin mistrzostw w zasadzie nie zmienił się. Jednym z warunków postawionych uczestnikom jest to, by w podstawowym składzie każdej drużyny brała udział co najmniej jedna kobieta, mamy też kategorię open – przypomniała prezes Beata Betka. – Ale w tym roku wprowadziliśmy również kilka dodatkowych kategorii-niespodzianek. Zawodnicy poznają je w trakcie zawodów.

Ania i Ala losują drużyny w grupach.

Po wczorajszym losowaniu już wiadomo, kto z kim będzie walczył w pierwszym etapie.
W grupie A: „Gwarki” z os. Gwarków, „Staszica” z os. Staszica i „Miastowi” z os. Stare Miasto.
W grupie B: „Anioły” z os. Hubala, „Ttrzebczanie” z Trzebcza i „Orły” z os. Sienkiewicza.
W grupie C: „Asy” z os. Sienkiewicza, „Caro” z os. Krupińskiego i „To my” z os. Polkowice Dolne.
W grupie D: „Pingwiny” i „Muminki” z os. Hubala oraz „Żuki” z os. Gwarków.
W grupie E: „Mocni” z os. Gwarków, „Strażak Nowa Wieś” z Nowej Wsi Lubińskiej i „Jędrzychowska Banda” z Jędrzychowa.
W grupie F: „Polkowice Dolne I z os. Polkowice Dolne, „Nowe Krupnioki” z os. Krupińskiego i „Sokoły” z os. Sienkiewicza.
W grupie G: „Krupnioki” z os. Krupińskiego, „Polanka I” z os. Polanka i „Generalicja” z os. Dąbrowskiego.

Drużyny, jak usłyszeliśmy, już umawiały się na spotkanie finałowe…
– To znaczy, że dobra adrenalina została wyzwolona – stwierdził żartem starosta Marek Tramś, który wzorem poprzednich edycji objął mistrzostwa honorowym patronatem.
Na spotkaniu inauguracyjnym nie mogło również zabraknąć fundatorów głównej nagrody, Pucharu Burmistrza i Przewodniczącego Rady Miejskiej.
– Uważam V Mistrzostwa Polkowic Gry w Bowling za otwarte! – oznajmił burmistrz Wiesław Wabik.
Szef polkowickiego samorządu zwrócił natomiast uwagę obecnych gości na plany modernizacji Aquaparku.
– Po przebudowie to będzie piękne miejsce do spotkań, tak dzieci i młodzieży jak i seniorów – powiedział Emilian Stańczyszyn.


Ci, którzy przyszli na otwarcie zawodów, mieli okazję z bliska zobaczyć plansze z wizualizacjami obiektu. Gospodarze imprezy przygotowali bowiem wystawę prac projektantów. Teraz, jak zauważyła prezes Beata Betka, plany konsultujmy z mieszkańcami gminy, również z młodzieżą.
Pierwsze rozgrywki mistrzostw, w grupie A, odbędą się już w najbliższą sobotę. Grupa B będzie walczyć w niedzielę, a następne – w kolejne weekendy. Na finał Aquapark zaprasza 14 października. Oto kalendarz spotkań:

Dział Obsługi Klienta - Rezerwacja, Kasy
tel.: (76) 74-62-751
rezerwacja@aquapark.com.pl

Aqua Bar, Kręgielnia i Sala Bilardowa
tel.: (76) 74-62-733

Copyright Aquapark Polkowice - RCRR S.A. © 2012