Obsługa Klienta - rezerwacja, kasy 76 746 27 51
AquaBar, Kręgielnia, Bilard 76 746 27 33
Nowa wizja naszego Parku

dav

Jak zmienić polkowicki Aquapark? Odpowiedź na to pytanie znalazło biuro projektowe z Wołowa – laureat naszego konkursu.

Zadaniem uczestników konkursu, który ogłoszono w marcu br., było opracowanie koncepcji rozbudowy i modernizacji Aquaparku – Centrum Rekreacyjno-Rehabilitacyjnego. Organizator postawił warunek: nowy obiekt ma nawiązywać do tematyki kosmosu i wszechświata.

Termin nadsyłania prac minął 25 maja. Okazało się, że tylko jedna firma podjęła się trudu przygotowania takiej koncepcji – sąd konkursowy nie miał więc dużo pracy, ale też z tym większą dokładnością i wnikliwością przyjrzał się nadesłanej ofercie.

burst

– Mieliśmy pewne obawy, jak projektanci podejdą do tematyki, czy uda im się uniknąć kiczu – przyznała przewodnicząca sądu konkursowego Krystyna Biel (na zdjęciu: druga z lewej).

– Starałyśmy się uniknąć infantylności i dosłowności tego tematu. Traktowałyśmy go bardziej jako inspirację – powiedziała architekt Joanna Paska.

Technologia miejsca, jakim jest hala basenowa, nowe trendy w projektowaniu, myślenie o użytkowniku i praca na już istniejącym obiekcie – to wyzwanie, z jakim musiały się uporać autorki koncepcji.

burst

Autorki koncepcji – Joanna Paska (z lewej) i Karolina Dankiewicz.

– Chodziło też o to, żeby na nowo wykorzystać to, co już tu jest zrobione – dodała współautorka Karolina Denkiewicz. – W oczy od razu rzuciła nam się zieleń wewnątrz obiektu. W czasach, gdy Aquapark powstawał, to był naprawdę pomysł bardzo nowatorski. A przecież i dzisiaj ludzie bardzo dobrze czują się w takiej przestrzeni.

Praca z wołowskiego biura ostatecznie otrzymała w konkursie drugą nagrodę. Czy wizja architektoniczna doczeka się realizacji?

dav

Prezes Beata Betka: – Przemiana naszego Aquaparku na pewno będzie widoczna.

– Mamy koncepcję, na której będzie bazował projektant – wyjaśniła prezes Aquaparku Beata Betka. – Podoba nam się wiele elementów i pomysłów w tej koncepcji, ale ani materiały, ani kolorystyka czy wszystkie zaproponowane rozwiązania nie są jeszcze przesądzone.

„Kosmiczny” Aquapark będzie miał bryłę w nowym kształcie, inna też będzie hala basenu rekreacyjnego i znajdujące się w niej atrakcje. Jedną z nich na pewno będzie mokra plaża dla maluchów, a dla dorosłych – rozbudowana siłownia i kamienna sauna.

– Nowinek i zmian na pewno będzie więcej – zapewniła prezes Beata Betka.

Spółka wkrótce przygotuje i ogłosi przetarg na projekt budowlany.

 

 

Dział Obsługi Klienta - Rezerwacja, Kasy
tel.: (76) 74-62-751
rezerwacja@aquapark.com.pl

Aqua Bar, Kręgielnia i Sala Bilardowa
tel.: (76) 74-62-733

Copyright Aquapark Polkowice - RCRR S.A. © 2012