Obsługa Klienta - rezerwacja, kasy 76 746 27 51
AquaBar, Kręgielnia, Bilard 76 746 27 33
Puchar wrócił do „Aniołów”

W niedzielę zakończyły się jubileuszowe V Mistrzostwa Polkowic Gry w Bowling o Puchar Burmistrza Polkowic i Przewodniczącego Rady Miejskiej w Polkowicach. O tytuł mistrza walczyły zaciekle drużyny: „Asy” z osiedla Sienkiewicza, „Mocni” z osiedla Gwarków, „Anioły” z osiedla Hubala oraz obrońcy tytułu – „Polkowice Dolne 1” z osiedla Polkowice Dolne.

Wielki Finał był pełen sportowych emocji, a okrzyki radości po strąceniu wszystkich kręgli rozbrzmiewały co chwilę na każdym torze. Pomimo pięknej pogody na dworze, kręgielnia pękała w szwach od kibiców, którzy tłumnie zebrali się, aby żywo dopingować swoich faworytów.
Walka na torach była niezmiernie zacięta i wyrównana. Każdy strącony kręgiel wydawał się być na wagę złota. Do ostatnich rzutów nie wiadomo było, do kogo trafi tegoroczne trofeum.

Po pierwszej rundzie najbliżej tytułu mistrzów była drużyna „Asów” z osiedla Sienkiewicza, a tuż za nimi uplasowali się „Mocni” z Gwarków. Szczęście omijało w finale niestety trzykrotnych mistrzów z Polkowic Dolnych, którzy zamykali stawkę na czwartym miejscu.
Druga runda należała do „Aniołów”. Choć do pierwszej drużyny traciły 71 punktów, to rzut za rzutem, strike za strikem, zmniejszali dystans dzielący ich od liderów. Ostatecznie – po zaciętym pościgu w ostatnich rzutach – drużyna z Hubala wysunęła się na prowadzenie wyprzedając Asy o zaledwie 28 punktów! Tym samym Puchar Burmistrza Polkowic i Przewodniczącego Rady Miejskiej w Polkowicach powrócił do zwycięzców pierwszej edycji Mistrzostw Polkowic Gry w Bowling.
Finał zakończył się rezultatem:
1 miejsce – „Anioły” – Osiedle Hubala – 1384 pkt.
2 miejsce – „Asy” – Osiedle Sienkiewicza – 1356 pkt.
3 miejsce – „Mocni” – Osiedle Gwarków – 1347 pkt.
4 miejsce – „Polkowice Dolne 1” – Osiedle Polkowice Dolne – 1268 pkt.
Jubileuszowy turniej to również moc nagród i niespodzianek. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal i dyplom. Dodatkowo przyznano też puchary w 4 kategoriach niespodziankach:
– za najlepszy indywidualny wynik
– Tadeuszowi Bogdańskiemu (350 pkt.) w kategorii mężczyzn
– Stefanii Szymkowiak (287 pkt.) w kategorii kobiet,
– Seniorowi Bowlingu (dla najstarszego zawodnika Mistrzostw) – Teofilowi Modzelewskiemu,
– Najmłodszy Pasjonat Bowlingu (dla najmłodszego zawodnika Mistrzostw) – Marcelowi Gąsłowskiemu.

Tegoroczne mistrzostwa charakteryzowały wyjątkowo wysokie wyniki, zarówno drużynowe jak i jednostkowo zawodników. To świadczy, jak bardzo rozwinął się bowling w Polkowicach. Mamy nadzieję, że za rok będzie towarzyszyć nam równie wiele emocji!

Mistrzostwa Polkowic Bowling 2018

Dział Obsługi Klienta - Rezerwacja, Kasy
tel.: (76) 74-62-751
rezerwacja@aquapark.com.pl

Aqua Bar, Kręgielnia i Sala Bilardowa
tel.: (76) 74-62-733

Copyright Aquapark Polkowice - RCRR S.A. © 2012