Obsługa Klienta - rezerwacja, kasy 76 746 27 51
AquaBar, Kręgielnia, Bilard 76 746 27 33
Umowa podpisana. Rusza modernizacja obiektu

Prezes Aquaparku Beata Betka oraz Włodzimierz Banaś z firmy Archiprojekt podpisali dziś umowę na wykonanie projektu modernizacji i rozbudowy parku wodnego w Polkowicach.

Prezes Beata Betka i Włodzimierz Banaś podpisują umowę, która faktycznie
rozpocznie modernizację Aquaparku
.

Jak informowaliśmy przed kilkoma dniami, lubińska pracownia Archiprojekt wygrała ogłoszony przez Aquapark przetarg. Teraz ma półtora miesiąca, by przedstawić konkretne założenia do projektu na przebudowę polkowickiego obiektu, wraz z wizualizacjami. Jednym z warunków, do którego zobowiązał się projektant, jest podporządkowanie wizualnych zmian tematyce kosmosu.
– Przed dwoma miesiącami wybraliśmy w konkursie pracę, która uwzględniała taką koncepcję – przypomniała prezes Aquaparku Beata Betka. – Myślę, że połączenie zabawy w wodzie z elementami wszechświata, a nawet kosmosu, będzie atrakcyjną zmianą dla wszystkich naszych gości. Choć oczywiście modernizacja obiektu obejmie znacznie szerszy zakres prac. Złoży się na nią także rozbudowa Strefy saun, w której przybędzie m.in. sauna kamienna, aranżacja holu i głównego wejścia, remont szatni głównej i pryszniców, zagospodarowanie terenów zewnętrznych oraz modernizacja całego obiektu.

Za niespełna pół roku projekt ma być już gotowy.

W odnowionym i powiększonym Aquaparku – jak podkreśliła prezes Beata Betka – więcej będzie rozwiązań przyjaznych dla najmłodszych, seniorów i młodzieży.
W samej Hali basenowej zmieni się w zasadzie wszystko: od wieży, masaży i innych wodnych atrakcji po wypłycenie jednego toru na basenie sportowym. Zewnętrzne rury do zjeżdżania mają być ocieplone, bezszwowe i… multimedialne. Na zewnątrz obiektu pojawi się też sauna. W szatniach pojawią się kabiny i szafki rodzinne, a w Strefie saun także strefa relaksu, być może również mini tężnie.
– Trzeba włożyć trochę wysiłku i trochę materiałów, ale mam nadzieję, że po tej zmianie Aquapark w Polkowicach  będzie przyciągał gości z całego regionu – powiedział Włodzimierz Banaś.
Archiprojekt ma na swoim koncie projekty kilkudziesięciu różnego rodzaju akwenów. Zapytany o skalę i wizję polkowickiego odparł, że chciałby, aby był on namiastką kurortów tureckich czy hiszpańskich. O żadnych szczegółach jeszcze, oczywiście, nie może być mowy.
– Ale wygląd zewnętrzny na pewno się zmieni – przyznał architekt. – Przed 20 laty w projektowaniu panowała maniera postmodernistyczna, stąd różne kształty obiektów. Dziś wraca modernizm a z nim proste bryły, często w formie prostokątnej.
Wizualizację, czyli rysunki nowego Aquaparku zobaczymy za półtora miesiąca. Na wykonanie pełnej dokumentacji projektowej biuro ma pięć i pół miesiąca.

 

Dział Obsługi Klienta - Rezerwacja, Kasy
tel.: (76) 74-62-751
rezerwacja@aquapark.com.pl

Aqua Bar, Kręgielnia i Sala Bilardowa
tel.: (76) 74-62-733

Copyright Aquapark Polkowice - RCRR S.A. © 2012