Obsługa Klienta - rezerwacja, kasy 76 746 27 51
AquaBar, Kręgielnia, Bilard 76 746 27 33
Zaprojektuj z nami – ciąg dalszy konsultacji

Zjeżdżalnie w każdym wodnym parku to atrakcje, które przyciągają gości. Jak mają z nich jednak korzystać osoby z niepełnosprawnością? O tym, co możemy zrobić by nasz Aquapark był miejscem jeszcze bardziej przyjaznym dla tej grupy użytkowników, rozmawialiśmy podczas konsultacji z przedstawicielami stowarzyszenia „Radosne Serce”, Filipem Rodzikiem ze stowarzyszenia „Skorpion” oraz z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Na początku spotkania prezes Beata Betka i dyrektor Beata Kulikowska przedstawiły przybyłym gościom – wzorem poprzednich konsultacji – ogólne założenia planowanej modernizacji, zaprezentowały też przygotowane przez projektantów wizualizacje.

– Ma to być obiekt jeszcze bardziej przyjazny dla odwiedzających, dlatego zależy nam na państwa opinii i wskazówkach – powiedziała Beata Betka.

Pierwsze wypowiedzi potwierdziły potrzebę przeprowadzenia gruntownego remontu:

– Cieszymy się, że mamy w Polkowicach Aquapark, że jest Jaskinia solna i rehabilitacja, ale rzeczywiście wiele rzeczy s miejsca wymagające poprawy.

W dyskusji o tym, jak usprawnić funkcjonalność obiektu, padły bardzo rzeczowe i konkretne propozycje. Część dotyczyła oczywistych zmian, takich jak wyrównanie poziomów powierzchni – by osoby z różnymi niepełnosprawnościami nie miały problemów z ich pokonaniem.

Propozycje dotyczyły również miejsc, w których odbywa się rehabilitacja: np. ułatwień w  wejściu do wanny czy powiększenia szatni w przychodni.

Aby łatwiej było poruszać się także w ogólnej przebieralni, nasi rozmówcy zasugerowali  zainstalowanie w niej krzesełek, zaś w szatni osobnych kabin dla osób z niepełnosprawnością. Podobna uwaga dotyczyła rozwiązań w prysznicowi.

– Sam prysznic powinien być dłuższy, z siedziskiem – zauważono.

Nowinki technologiczne i nowe atrakcje – jak omówiona przez dyrektor Beatę Kulikowską sauna kamienna czy miejsca zabaw dla dzieci – również zostały ocenione z punktu widzenia potrzeb osób z niepełnosprawnością. Zarówno „małpi gaj”  jak i sala poznawania świata spodobały się uczestnikom spotkania.

– Żeby było takie miejsce dla ludzi, którzy mają jakieś hobby – dodał jeden z uczestników WTZ-ów. – A czy będą gry komputerowe? Ja jestem za..

Największy aplauz wśród rozmówców z Warsztatów wywołało pytanie o inne atrakcje: symulatory jazdy samochodem, statkiem kosmicznym, nawet motorem.

– Podobały by się! Bardzo! – uznali zgodnie.

– Dzieci chętnie korzystają z symulatorów – stwierdzili opiekunowie.

Inna rzecz, to organizacja miejsca zabaw w wodzie. Pytano, czy modernizacja uwzględnia instalację windy, która umożliwi wjechanie do wody wózkiem inwalidzkim oraz windy, którą przedostaliby się do zjeżdżalni.  Za dobry pomysł uznano huśtawki wodne i masaże – z uwagą, że przy tych ostatnich osoby z niepełnosprawnością muszą się czegoś przytrzymać, żeby nie stracić równowagi. Proszono również, by miejsce startowe na zjeżdżalni było nieco większe – wtedy zmieści się w niej osoba z niepełnosprawnością i jej opiekun. Oraz by w basenie był obszar z niegłęboką wodą.

– Wszystkie państwa uwagi zostaną przekazane projektantowi – zapewniła prezes Beata Betka.

 

Dział Obsługi Klienta - Rezerwacja, Kasy
tel.: (76) 74-62-751
rezerwacja@aquapark.com.pl

Aqua Bar, Kręgielnia i Sala Bilardowa
tel.: (76) 74-62-733

Copyright Aquapark Polkowice - RCRR S.A. © 2012